Välkommen till Kävlingemoderaterna!

Moderaterna är Kävlinge kommuns största parti. Vi har sedan 2006 lett och utvecklat kommunen med din frihet i fokus.
I vår förening arbetar vi med politikutveckling, med kampanj, med att påverka region och riksdag, utbildning och aktiviteter.

Föreningen leds av en styrelse, som du kan se nedan,  bestående av ordförande, vice ordförande, ledamöter samt vår gruppledare och MUF-ordförande. Vår KSO är adjungerad.

Bli medlem:
Är du intresserad av att få veta mer om oss, om vad moderaterna står för och/eller vill du engagera dig?
Du är välkommen att kontakta vår ordförande Stefan Sandor så berättar vi mer. Här kan du läsa om hur du enklast blir medlem.

Mail: info@kavlingemoderaterna.se
Mobil: 073-960 60 67‬ (går till ordförande, Stefan Sandor)

Vi sitter i styrelsen för Moderaterna i Kävlinge:

Stefan Sandor

Ordförande, Kampanjansvarig

Epost: stefan@affektdesign.se,

Telefon: 0739-60 60 67

 

Joy Nilsson

Vice Ordförande, Kassör, Materialansvarig, Moderatkvinnorna (MQ)

Epost: joy.nilsson@hotmail.com

Telefon: 0704-97 93 65

 

Anastasia Malmros

Sekreterare

Epost: anastasia.malmros@outlook.com

Telefon: 0727-03 89 90

 

Ulla Nordström

Ledamot, Medlemsansvarig

Epost: ullanordstrom45@gmail.com

Telefon: 0736-47 52 66

 

Mikael Elmvik

Ledamot, Gruppledare i KF, Materialansvarig

Epost: mikael.elmvik@gmail.com

Telefon: 0703-96 27 73

 

Daniel Larsson

Ledamot, Ansvarig för digitala plattformar

Epost: daniel@danicia.se

Telefon: 0730-76 50 23

 

Alexandra Wallin

Representant från MUF

Epost: alexandra.wallin@gmail.com

Telefon: 0708-75 65 62

 

Pia Almström (Adjungerad)

Epost: pia@almstrom.org

Telefon: 0709-73 91 11